Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Statyba>Paviršių dažymas ir paruošimas dažymui

Paviršių dažymas ir paruošimas dažymui

  
 
 
1234567
Aprašymas

Dažymo darbai, jų paskirtis ir sudėtis. Paviršių paruošimas dažymui. Paviršiaus valymas. Paviršių gruntavimas. Paviršių glaistymas. Naudojamos medžiagos, jų sudėtis, naudojami įrankiai. Saugos darbe ir asmens higienos reikalavimai. Paviršių dažymas. Dažai, jų rūšys, panaudojimo sritys. Paviršių dažymas vandeniniais dažais. Paviršių dažymas nevandeniniais dažais. Kokybės reikalavimai dažymo darbams.

Ištrauka

Patalpų apdaila- sunkaus ir kruopštaus dažytojo darbo rezultatas. Jis paskutinis iš statybininkų palieka statomą objektą, taigi nuo jo atlikto darbo didele dalimi priklausys estetinis patalpų vaizdas, ar jose bus gera dirbti, jauku gyventi, malonu ilsėtis.
Dažytojo darbas bus efektyvus tik tuo atveju, jei jis sugebės teisingai įvertinti dažomo paviršiaus medžiagą, jos stovį ir deramai bei kruopščiai apdoros paviršius. Tinkamas paviršių paruošimas ypatingai svarbus dažytojo darbe, nes dauguma dažymo problemų kyla dėl nekokybiško paviršių apdorojimo.
Dažymo darbų sudėtis:
• Paviršiaus valymas;
• Gruntavimas;
• Glaistymas;
• Šlifavimas;
• Paviršiaus dažymas.
Paviršių paruošimas dažymui.

Paviršiaus valymas.

Dėl blogai paruošto paviršiaus gali nusilupti dažai arba atsirasti kitų problemų. Todėl vienas iš paviršiaus paruošimo darbų yra jo plovimas. Kad dažų, lakų sukibimas būtų geresnis paviršius turi būti švarus, sausas, neriebaluotas ir atitinkamai gruntuotas. Prieš dažymą reikia pašalinti pelėsius, nešvarumus, atšokusius besilupančius dažus ir rūdis, susikristalizavusią druską, atsipalaidavusias paviršiaus daleles, nuvalyti vandenyje tirpstančias dėmes. Blizgančius paviršius nušlifuoti švitriniu popieriumi ar smėliu, kol jie nustos blizgėti. Prieš užtepant galutinė dangą, leisti visiems rekomenduojamiems gruntums pilnai išdžiūti.
Paviršių gruntavimas.

Paprastai dažomas paviršius gruntuojamas vieną kartą. Jei to nepakanka, gruntuojama du tris kartus. Gruntas pasirenkamas priklausomai nuo dažomo paviršiaus ir būsimų dažų pobūdžio: klijiniams dažams- klijinis gruntas, aliejiniams- pokostas, oksolis ar aliejinis gruntas, sintetiniams dažams- sintetinis gruntas.
Dažant negruntavus, dažai greitai susigeria togėl jų neįmonoma išvarinėti ir išlyginti. O jiems išdžiūvus paviršiuje lieka storas nelygus dažų sluoksnis, kuris greitai pradeda luptis ir byrėti, todėl paviršius gruntuoti reikia visuomet.
Gruntuoti reikia tik tinkamais, nesugedusiais grunto mišiniais naudojantis dideliais šepečiais, teptukais arba voleliais. Nugruntuoti galima ir purkštuvu, tačiau šepečiu ar voleliu geriau išlyginami bei užtrinami tinko nelygumai, grunto tirpalas geriau įsigeria į sienas, medžio, metalo poras. Nugruntuoti paviršiai sugers daug mažiau dažų, o ant jų susidariusi plėvelė padės vėliau užteptų dažų sluoksniams išlaikyti prilipimo savybes. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasStatybos namų darbas
KategorijaStatyba
TipasNamų darbai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis50.09 KB
Autoriusdonatas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasLomanas
Švietimo institucijaVilniaus technologijų ir dizaino kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Dazymo darbai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 6 puslapiai 
  • Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Lomanas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą