Nesustojantis kainų augimas vis labiau gąsdina gyventojus. Brangsta ne tik maistas, drabužiai, bet ir gamtiniai ištekliai, todėl neišvengiamai auga ir namų šildymo kainos,o tai įtakoja naujų perspektyvų ieškojimą.
Žmonės nenorintys priklausyti nuo centrinio šildymo paprastai pasirenka vieną iš trijų galimybių - įsirengti kieto kuro, dujinę arba elektrinę katilinę, tačiau yra ir dar viena, galbūt nevisiems girdėta namų šildymo galimybė - geoterminis šildymas. Pasirinkus šį, alternatyvų įprastiems, geoterminį šildymo būdą, šilumos šaltiniu tampa žemė, vanduo arba oras. Šis namų šildymo būdas, nėra plačiai paplitęs Lietuvoje, tačiau išties yra efektyvus, todėl vertas dėmesio.
Šio darbo tikslas – išnagrinėti geoterminio šildymo principą ir privalumus.
Darbo uždaviniai:
• Paaiškinti kas yra geoterminis šildymas;
• Supažindinti, kaip montuojamas ir kokiu principu veikia šilumos siurblys;
• Pagrįsti, kodėl verta rinktis geoterminį namų šildymą.
Tai pastatų šildymo sistema, naudojanti Žemės gelmių šilumą. Šalyse, kuriose gausu karštųjų versmių, šildymui dažnai naudojama jų energija. Tačiau didžiojoje pasaulio dalyje naudojama paviršiniuose žemės sluoksniuose susikaupusi Saulės energija. Šią energiją įsisavinti padeda įrenginys, vadinamas šilumos siurbliu [1].
Šis šildymo būdas unikalus tuo, kad naudojama tik Žemės šilumą, kurią ji gauna Saulės dėka, todėl visiškai nereikia rūpintis dėl kuro sąnaudų ir kainų augimo. Kiekvienam žinoma, kad Saulės spinduliavimas nesibaigiantis procesas, taigi visos Saulės energijos išnaudoti tiesiog neįmanoma, todėl jos užteks visiems. ...