Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Statyba>Praktikos ataskaita: mūro darbai

Praktikos ataskaita: mūro darbai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Praktikos tikslai uždaviniai, bei klausimai. Mūrijimo įrankiai ir priemonės. Įrankiai. Priemonės. Bendrieji reikalavimai vykdant statybos darbus. Medžiagoms ir gaminiams. Mūro darbų pradėjimui. Mūro stiprumui. Leistini mūro nuokrypiai. Technologiniai procesai. Mūras iš keraminių ir silikatinių plytų. Karnizų mūrijimas. Kaminų ir ventiliacijos kanalų mūrijimas. Sąramų mūrijimas. Mūro armavimas. Mūro apdaila. Arkų ir skliautų mūrijimas. Kompleksinių atitvarų įrengimo technologijos. Palengvinto mūro su standžiais ryšiais. Palengvinto mūro su lanksčiais ryšiais. Trisluoksnių sienų schemos. Plytų mūro siena. Plytų ir blokelių siena. Mūro darbų kiekių skaičiavimas. Mūro darbų kiekį iš projekto. Reikalavimus mūrijimui. Neigiamoje temperatūroje. Kokybės kontrolė: Dengtų darbų sąrašas, vykdant mūro darbus. Mūro darbų kontrolės kokybės vykdymo būdai. Darbų sauga. Pagrindinės nelaimingų atsitikimų priežastis vykdant mūro darbus. Keliami reikalavimai darbų vykdymui ant pastolių. Išvados.

Ištrauka

Plytos skaldomos plaktuku - kirstuku. Jis sveria apie 500 g., kad plaktuką būtų patogu laikyti, jo kotas daromas o valus. Skeliama plyta imama kaire ranka, plaktukas - dešine, lengvais smūgiais nužymima skelimo linija, paskui, apvertus plytą, stipriai suduodama per šią liniją. Skeliant plaktuko ašmenys turi būti statmeni plytai. Skiedinys lyginamas ir nubraukiamas mentele. Be šių įrankių, mūrijant reikia turėti tiesiklę, gulsčiuką mūrinio vertikalumui ir horizontalu¬mui nustatyti. Vertikalumą tikrinti galima ir svambalu. Mūrijant plytos dedamos prispaudžiant, suduriant, suduriant ir nugremžiant skiedinį ir tiesiog ant skiedinio (pusiau suduriant).
Plytos dedamos prispaudžiant, kai mūrinio siūlės rėvėjamos.
mūrininkas dešinėje rankoje laikoma mentele patraukia paklotą skiedinį iš kairės į dešinę, prispaudžia jį prie anksčiau padėtos plytos ir tuo pat su kaire ranka stumia į dešinę naują plytą. Kai dedamoji plyta glaudžiai pristumta, mentelė išimama, o į plytą suduodama tiek, kad siūlės storis būtų normalus.
Plytos klojamos suduriant, kai mūrinys tuščiasiūlis. Čia ne¬reikia mentelės vertikaliai siūlei sudaryti. Paskleistas ant sienos skiedi¬nys užgriebiamas šiek tiek pakreiptos plytos brauna, plyta pamažu pa¬dedama horizontaliai ir paspaudžiamą žemyn prie anksčiau padėtos ply¬tos, sudarant reikalingo storio siūles.
Rievėjant mūrinio siūles, plytas galima kloti suduriant ir nubraukiant skiedinį. Mūrininkas kaire ranka deda plytą sudūrimo būdu, o dešinėje laikoma mentele nugremžia iš siūlių išspaustą skiedinį, kuris po to vėl panaudojamas. Mūrijant skiedinys klojamas arčiau išorinio sienos paviršiaus, į klodą mūrininkas deda ant iš anksto paskleisto lygaus skie¬dinio sluoksnio. Šitoks būdas vadinamas mūrijimu ant skiedi¬nio (pusiau suduriant). Siūlės rievėjamos taip išorinių vedamųjų plytų specialiu įrankiu - rievikliu. Jos daromos pageidaujamos formos. Tokia siena atro¬do gražiau, į siūles nepakliūva drėgmės ir neišdūla skiedinys.
Iš pradžių rievėjamos vertikalios siūlės, po jų - horizontalios. Mūrininkas užlygina siūlę spausdamas rievikliu skiedinį. Jeigu kai kur siūlė nepakankamai pilna, rievėjant ją reikia užtepti skiediniu.
Mūrinio vedamųjų eilių lygumas tikrinamas tiesikle (virvute). Ji įtempiama palei sienos briauną lygiai su naujos klojamos plytų eilės viršumi. Jei mūrinio ruožas ilgas, tiesiklį bus nukarusi, todėl kas 5 m po tiesikle ant skiedinio dedama gairinė plyta, ji šiek tiek iškišama iš sienos plokštumos. Ant gairinės plytos dedama kita plyta, kuria prispaudžiama tiesiklė. Mūrinio horizontalumas tikrinamas gulsčiuku. Oro burbulėlis turi būti tiksliai tarp dviejų brūkšnių, tada paviršius yra horizontalus. Gulsčiuku tikrinamas ir sienos vertikalumas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasStatybos praktikos ataskaita
KategorijaStatyba
TipasPraktikos ataskaitos
Apimtis23 puslapiai 
Dydis649.59 KB
Švietimo institucijaKauno technikos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Praktikos ataskaita muro darbai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais