Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Statyba>Modifikuota mediena

Modifikuota mediena

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Bandymais siekiama išstudijuoti tankio, išbrinkio, vandens sugerties poveikį buko medienai. Bandymų medžiagos. Bandymų metodika. Bandymų rezultatai. Išvados. Darbo apibendrinimas. Darbo turinys. Bendros išvados ir rekomendacijos. Darbas iliustruotas paveikslėliais.

Ištrauka

Mediena ir lignoceliuliozinės medžiagos yra sudarytos iš trijų pagrindinių polimerų; celiuliozės, hemiceliuliozės ir lignino. Šie polimerai daro įtaką jų fizinėms, cheminėms ir mechaninėms savybėms. Mediena plačiai naudojama kaip statybinė medžiaga. Nepaisant jos gerų technologinių savybių, mediena turi kai kurių neigiamų savybių, kurios gali paveikti jos pritaikomumą; pavyzdžiui, matuojamasis matmenų nepastovumas, neatsparumas puvimui, vabzdžiams, destrukcijai bei ugniai. Ji neatspari ir atmosferiniams pokyčiams, dilimui, glemžimui, lengvai sugeria drėgmę. Su šiais nepalankiais padariniais paprastai kovojama termiškai apdorojant medieną.Medienos savybių gerinimui buvo naudojama skirtinga metodika, tačiau daugelis jų turi žalingą poveikį aplinkai. Dėl šios priežasties, jų taikymas skirtingose šalyse yra apribojamas įstatymais ar žiniasklaidai darant įtaką (Mohebby, 2003a). Nuo praėjusio dešimtmečio, mokslininkai siekia pagerinti medienos savybes kurdami metodikas medienos struktūros ir lignoceliuliozinių medžiagų cheminiam modifikavimui.
Medienos modifikavimui buvo taikomos skirtingos metodikos. Terminis apdorojimas yra žinomas kaip vienas iš seniausių, lengviausių ir pigiausių metodų, kuris gerina medienos atsparumą vandeniui, matuojamąjį matmenų stabilumą ir bio-pasipriešinimą medienoje.
Kasmet yra sunaudojama 165000 m3 termiškai apdorotos medienos, todėl yra taikomi įvairūs apdorojimo procesai. Plato apdirbimas yra gerai žinomas šildymo procesas, gaminantis geresnės kokybės medienos produktus. Buvo pranešta, kad Plato metodu apdorota buko mediena turi didelį nuodžiūvį radialine ir tangentine kryptimis 10 % ir13 % atitinkamai (Militz ir Tjeerdsma, 2001). Buvo pateiktas medienos matuojamojo stabilizavimo metodas, kuris pagrįstas chemikalų nenaudojimu. Pagal šį pranešimą, nuodžiūvio efektyvumas buvo nustatytas tarp 31 %-44 % ,190 - 200 oC temperatūrų atitinkamai kaip maksimalus apdorojimas radialine kryptimi. Taip pat, nuodžiūvio efektyvumas nebuvo papildomai pagerintas aukštesnėje temperatūroje. Be Plato, dar yra gerai žinomi PERDURE ir STELLAC procesai.
Pagal pranešimus, termiškai apdorojant medieną pagerinamos kai kurios savybės – vandens hidrofobiškumas, matuojamasis stabilumas, nuodžiūvio efektyvumas, atsparumas UV spinduliams (Militz, 2002). Buvo pranešta, kad šiluminis apdorojimas padidina medienos bio-pasipriešinimą puvimo grybams (Kamdem et al., 2002; Welzbacher & Rapp, 2002; Mazela ir al., 2003; Momohra ir al., 2003). Kamdem (2002) teigė, kad šiluminis medienos apdorojimas sumažino įtrūkimų modulį (MOR) apytiksliai 10-50 %. Pranešimai rodo, kad bet kokia aukštesnė apdorojimo temperatūra ir trukmė padidina elastingumo modulį buko medienoje (Yildiz ir al., 2004; Repellin & Guyonnet, 2003).
Dabartiniai tyrinėjimai buvo pradėti siekiant išstudijuoti tankio, išbrinkio, vandens sugerties poveikį buko medienai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasStatybos namų darbas
KategorijaStatyba
TipasNamų darbai
Apimtis16 puslapių 
Dydis643.68 KB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasDizaino ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Modifikuota mediena [speros.lt].doc
 
  • Namų darbai
  • 16 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 5 Klasė/kursas
  • I. Juodeikienė
Pasidalink su draugais