Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Statyba>Apdirbamos medienos paviršių šiurkštumą įtakojantys faktoriai

Apdirbamos medienos paviršių šiurkštumą įtakojantys faktoriai

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Mokslinės literatūros apžvalga. Medienos sandaros įtaka apdirbamam paviršiui. Apdirbto paviršiaus analitinės galimybės. Apdirbimo rėžimų ir įrankių įtaka apdirbamam paviršiui. Išvados. Darbas iliustruotas paveikslėliais.

Ištrauka

Mediena - viena iš universaliausių ir labiausiai paplitusių, žmogui žinomų gamtinių medžiagų. Nežiūrint nepaprastai smarkaus mokslo ir technikos vystimosi, mediena iki šiol, vis dar tebėra labai svarbi medžiaga, naudojama beveik visose žmogaus ūkinės ir kultūrinės veiklos sferose. Dar daugiau – per eilę metų, pasireiškusios medienos apdirbimo ir perdirbimo naujos tendencijos. Naujų medienos savybių atradimas, išplėtė medienos gaminių pritaikymo sferą ir dar labiau padidino medienos reikšmę tiek mūsų šalies tiek pasauliniame ūkyje.
Mediena - tai natūrali medžiaga, kuri lengvai apdirbama, pasižymi geromis fizikinėmis ir mechaninėmis savybėmis, bei dekoratyvumu. Mediena pasižymi, kai kuriomis, tik jai vienai būdingomis prigimtinėmis savybėmis. Didžiausią praktinę reikšmę turi, ypatinga jos spalva ir tankis. Vieni medžiai - drebulė, liepa - išaugina visai baltą, kiti gelsvą, raudoną, treti ,net juodą medieną. Spalvą medienai, suteikia joje esantys raugai, dervinės ir dažančios medžiagos.
Todėl ji jau nuo neatmenamų, laikų buvo naudojama kurui, statyboms, įvairių žemė ūkio padargų bei namų apyvokos daiktams gaminti. Miško kirtimas, apvaliosios medienos apdorojimas, bei transportavimas, buvo sunkus fizinis darbas, reikalaujantis daug ištvermės. Nuolat didėjantys žmonijos poreikiai, privertė miško ruošos ir medienos apdirbimo darbus mechanizuoti, o paskui ir automatizuoti. Taip palaipsniui rankų darbą, keitė mechanizmai, staklės bei automatinės linijos.
Apdirbant natūralią medieną, fanerą , natūralios medienos skydą, pjuvenų ir cemento plokštes ir kitas medienos medžiagas, svarbu darbo kokybė ir greitis. Siekiant sumažinti nuostolius, reikia atsižvelgti į tam tikras medienos savybes, t. y. optimizuoti išeigą ir įmanomai paspartinti apdirbimo procesą.
Technologija yra plati sąvoka, reiškianti žmogaus protinių ir fizinių pastangų (įgūdžių), jo turimų žinių bei sukurtų darbo įrankių (technikos) ir ekonominių išteklių visumą, pritaikomą kuriant materialų ar nematerialų objektą, ar procesą. Technologijos - tai būdai ir priemonės, sukurti norimą daiktą ar procesą.
Medienos apdirbimo staklių ir įrankių raida , medienos bei medienos medžiagų sandara ir savybės, yra glaudžiai susiję su apdirbamų paviršių šiurkštumu . ...

Rašto darbo duomenys
DalykasStatybos namų darbas
KategorijaStatyba
TipasNamų darbai
Apimtis17 puslapių 
Dydis2.92 MB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasDizaino ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Apdirbamos medienos pavirsiu siurkstuma itakojantys faktoriai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Namų darbai
  • 17 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 5 Klasė/kursas
  • Gintaras Keturakis
Pasidalink su draugais