Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Statyba>Dotnuvos miesto lietaus nuotakyno projektavimas, įvertinant smarkias liūtis

Dotnuvos miesto lietaus nuotakyno projektavimas, įvertinant smarkias liūtis

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Klimatologijos kursinis projektas. Įvadas. Klimato kaitą įtakojantys veiksniai. Teisės aktai, reglamentuojantys paviršinių nuotekų tvarkymą Lietuvoje. Lietaus nuotekų šalinimo sistemos projektavimas, įvertinant smarkias liūtis. Skaičiuotinų plotų nustatymas. Skaičiuotino lietaus nuotekų debito nustatymas. Lietaus intensyvumo priklausomybė nuo lietaus trukmės. Lietaus nuotakyno hidraulinis skaičiavimas. Darbo rezultatų apibendrinimas ir išvados.

Ištrauka

Kursiniame darbe duotajam miestui – Dotnuva yra suprojektuojama lietaus nuotekų šalinimo sistema, taikant atskirąją nuotekų šalinimo sistemą pagal pateiktą projektuojamo miesto generalinė planą.
Lietaus nuotekoms yra suprojektuota atskira lietaus nuotekų šalinimo sistema, atsižvelgiant į žemės paviršiaus nuolydį, upės vietą ir teritorijos užstatymą. Yra suprojektuoti 2 pagrindiniai lietaus nuotekų kolektoriai, į kuriuos suteka visos paviršinės miesto nuotekos, kurios suteka į lietaus išleistuvus. Vamzdžiai pagaminti kalaus ketaus, minimalus vamzdžių skersmuo – 300 mm, o maksimalus – 1300 mm. Vamzdžių įgilinimas kolektorių pradžioje – 2,00 m, krypties, nuolydžio bei skersmens pasikeitimo vietose įrengiami apžiūros šulinėliai. Lietaus nuotekų tinklui nustatyti nuotekų debitai, atliktas pagrindinių kolektorių hidraulinis skaičiavimas.
Pagrindiniai duomenys apie Dotnuvos miestelį: mieste yra 3 pramonės įmonės, 130 vietų viešbutis, 55 vietų pirtis ir skalbykla. Miestui artimiausia meteorologijos stotis yra pačiame Dotnuvos mieste. Pastatų, statinių, asfaltbetonio ir kitų vandeniui nelaidžių paviršių plotai sudaro 39 % miesto teritorijos.

Klimatologija – mokslas apie Žemės klimatą, jo tipus, formavimosi veiksnius ir kaitą. Klimatologijos objektas – astronominių ir geografinių sąlygų įtakoje vykstantys atmosferos procesai, šilumos, energijos ir masės apytaka tarp atmosferos, vandenyno ir Žemės paviršiaus (1.1 pav.).
Klimato kaita pasireiškia temperatūros ir kritulių kiekio pokyčiais ir ekstremaliais įvykiais: sausromis, audromis ir potvyniais. Tokie įvykiai pažeidžia natūralių ir antropogeninių sistemų produktyvumą, natūralių gaisrų periodiškumą, vandens kokybę, sunaikina infrastruktūrą ir gyventojų turtą. Ilgalaikė klimato kaitos istorija leidžia įvertinti nesenus įvykius bendrame pokyčių kontekste, prognozuoti tolesnę jų raidą ir suvokti galimas priežastis. Holoceno pradžioje (prieš 10 tūkst. metų) žmogus klimatui neturėjo įtakos. Tuo metu tik atskiruose regionuose pamažu plėtota žemdirbystė. Prieš 5–6 tūkst. metų įvairios žemdirbystės sistemos paplito tiek vakarinėje, tiek ir rytinėje Eurazijos žemyno dalyse. Prieš 3 tūkst. metų laipsniškai didėjantys žemdirbystės plotai fiksuojami beveik visur. To meto nuosėdų geologinių tyrimų rezultatai rodo buvus aktyvų miškų kirtimą ir deginimą, intensyvėjančią dirvų eroziją, statinių konstravimą, iš jų ir skirtų vandeniui kaupti, antropogeninę kraštovaizdžio kaitą (Klimatas – "akmens" metraštis... 2011).
Klimatosferos atžvilgiu visas klimato svyravimo priežastis galima suskirstyti į išorines ir vidines. Išorės veiksniai lemia energijos prietaką į klimatosferą. Šiai veiksnių grupei priklauso astronominės ir geofizinės priežastys (1.2 pav.). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasStatybos kursinis darbas
KategorijaStatyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Dydis1.06 MB
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasAplinkos inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Dotnuvos miesto lietaus nuotakyno projektavimas ivertinant smarkias liutis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • R. Grubliauskas
Pasidalink su draugais