Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Statyba>Dirvožemio tarša (3)

Dirvožemio tarša (3)

Aprašymas

Įvadas. Dirvožemis – ypatingas gamtos darinys. Dirvožemio biota. Dirvožemis tarša. Dirvožemio erozija. Tiesioginis dirvožemio sunaikinimas. Dirvožemio atkūrimas ir išsaugojimas. Dirvožemio valymas. Ekologinė žemdirbystė. Išvados. PowerPoint pristatymas (14 skaidrių).

Ištrauka

Apskaičiuoti ir išreikšti pinigais aplinkos teršimo žalą gana sudėtinga. Užterštas oras, vanduo, dirva yra daugelio žmonių ligų ir mirčių priežastis. Iki šiol dar nėra tokių kainininkų, kuriais būtų galima įvertinti žmogaus sveikatą ir gyvybę. Nėra ir metodikos, kuria rementis būtų galima apskaičiuoti, kiek sumažėjo darbo našumas dirbant užterštoje aplinkoje. Iki šiol neaišku, kiek ir ar ilgai žmogaus organizmas galės prisitaikyti prie kintančios aplinkos (didėjančio radioaktyvumo, anglies oksidų ir azoto junginių koncentracijos atmosferoje, didėjančio triukšmo lygio, padaugėjusių maisto produktuose organizmui žalingų priemaišų ir pan.).
Žemės su derlinguoju dirvožemio sluoksniu išsaugojimas yra pasaulinė problema. Dirvožemio ištekliai yra riboti ir juos atkurti dažniausiai neįmanoma. Iš 15 mlrd. Hektarų pasaulio sausumos ploto žemė su derlinguoju dirvožemiu sudaro 6,9 mlrd. Hektarų, iš to ploto ariamoji žemė sudaro 1,5 mlrd. hektarų, pievos ir ganyklos – 2,6 mlrd. ,miškai – 2,8 mlrd. hektarų. Dėl erozijos ir žmogaus ūkinės veiklos jau prarasta 1,5 mlrd. hektarų miškų ir žemės naudmenų, iš jų 0,5 mlrd. hektarų per paskutinius 200 metų. Todėl būtina, kad kiekviena šalis šiuos gamtos išteklius apskaitytų, planuotų ir naudotų tausodama.
Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą (ES) iškilo poreikis reguliuoti aplinkos apsaugos santykius ES lygmenyje. Aplinkos teisė šiuo metu yra viena sparčiausiai besivystančių teisės šakų tiek ES, tiek Lietuvoje. Lietuvos aplinkos saugos teisė gana glaudžiai priklauso nuo ES aplinkos saugos teisės plėtojimosi, todėl reikalingas šios teisės derinimas su ES teisės normomis ir reikalavimais.
Darbo tikslas – išnagrinėti dirvožemio taršos poveikį ir išsiaiškinti kaip jos išvengti.
Šiam tikslui pasiekti iškelti sekantys uždaviniai:
1) Išsiaiškinti dirvožemio taršos šaltinius;
2) Išanalizuoti dirvožemio užterštumą;
3) Išsiaiškinti kaip išsaugoti dirvožemį;
Pirmame skyriuje nagrinėsiu kaip susidarė dirvožemis ir kokios pagrindinės dalys jį sudaro.
Antrame skyriuje apžvelgsiu pagrindinius dirvožemio taršos šaltinius ir žalą dirvožemiui. Taip pat trumpai aptarsiu dirvožemio erozija ir tiesioginį jo sunaikinimą.
Trečiajame skyriuje apžvelgsiu kaip galimą atitaisyti padarytą žalą dirvožemiui ir kaip galima jos išvengti saugiai ūkininkaujant. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasStatybos referatas
KategorijaStatyba
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Dydis1.49 MB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasCheminės technologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft PowerPoint PowerPoint pristatymas [speros.lt].ppt
Microsoft Word Dirvozemio tarsa (3) [speros.lt].doc
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais