Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Statyba>Gruntų sandara ir struktūriniai ryšiai bei nepastovių struktūrinių ryšių gruntai

Gruntų sandara ir struktūriniai ryšiai bei nepastovių struktūrinių ryšių gruntai

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Gruntų sandara ir struktūriniai ryšiai. Struktūra ir tekstūra. Struktūriniai dalelių ryšiai. Nepastovių struktūrinių ryšių gruntai. Įšalę gruntai. Silpni vandens prisotinti moliniai gruntai. Durpės ir durpingi gruntai. Piltiniai gruntai.

Ištrauka

Mano referatas susideda iš dviejų nagrinėjamų temų, t.y. gruntų sandara ir struktūriniai ryšiai bei nepastovių struktūrinių ryšių gruntai.
Gruntų sandara, t.y. jų struktūra ir tekstūra, labiausiai turi įtakos gruntų savybėms, nuo kurių priklauso pagrindo deformacijos ir stiprumas. Gruntų tekstūra priklauso nuo juos sudarančių struktūrinių elementų – mineralinių dalelių susiklostymo dėsningumo. O struktūra priklauso nuo mineralinių dalelių didumo ir formos, jų paviršiaus lygumo bei šiurkštumo, dalelių tarpusavio sąveikos.
Taip pat nagrinėjami nepastovių struktūrinių ryšių gruntai. Statyba ant šių gruntų susijusi su specialiomis priemonėmis, kurių nesilaikymas dažnai sukelia avarijas. Prie tokių gruntų paprastai priskiriami įšalę, amžinojo įšalo, liosiniai, brinkstantieji, silpni vandens prisotinti moliniai, druskingieji, piltiniai, durpės ir durpingi gruntai.
Projektuojant statinius yra labai svarbu ištirti gruntą ir jį įvertinti skaičiavimuose. Ir išvis nevykdyti statybų ant nesaugaus, pavojingo ar neparuošto grunto, nes pasekmės gali būti liūdnos.


Gruntų sandara, t.y. jų struktūra ir tekstūra, labiausiai turi įtakos gruntų savybėms, nuo kurių priklauso pagrindo deformacijos ir stiprumas.
Gruntų struktūrą formuoja dalelių dydis, forma ir jų tarpusavio sąveika. Kietų dalelių, sudarytų iš mineralinės medžiagos, visuma sudaro grunto skeletą. Vanduo ir dujos kaip vientisa terpė būna pasiskirsčiusi porose ir plyšiuose tarp dalelių. Pagal formą dalelės būna kampuotos ir apvalios. Luitų, skaldos, gargždo dalelės yra kampuotos, o riedulių, žvirgždo, žvyro ir smėlio – apvalios. (1 pav.)

Gruntus sudaro įvairaus didumo dalelių visuma. Geriausia išrūšiuotos būna jūrinės nuosėdos: smėlio pliažuose sutinkamos arba gabalinės, arba smėlio dalelės. Upių smėliai būna žymiai blogiau išrūšiuoti, nes čia galima sutikti ne tik smėlio, bet ir molio dalelių. Labiausiai nevienarūšiai yra ledyninės kilmės gruntai.
Priklausomai nuo vieno ar kito didumo dalelių santykio grunte skiriami gabaliniai, smėliniai ir moliniai gruntai. Grunto granuliometrinė sudėtis yra viena iš svarbiausių jo charakteristikų, parodanti grunto struktūros nevienodumą. Grunto struktūrą pilnai apibūdina dalelių dydis ir forma. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasStatybos referatas
KategorijaStatyba
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Dydis2.51 MB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasPanevėžio institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Gruntu sandara ir strukturiniai rysiai bei nepastoviu strukturiniu rysiu gruntai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Laurienė
Pasidalink su draugais